REGULAMIN
Wielkiego Spływu Kajakowego Rzeką Brdą
Warunkiem uczestnictwa w spływie kajakowym jest zapoznanie się z regulaminem spływu oraz zaakceptowanie decyzji organizatorów spływu.
- W spływie kajakowym mogą uczestniczyć osoby umiejące pływać, posiadające podstawowe doświadczenie w turystyce kajakowej, których stan zdrowia pozwala na udział w spływie.
- Osoby chętne do uczestnictwa w spływie kajakowym mogą wysyłać swoje zgłoszenie wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej: www.brda2019.pl. O uczestnictwie w spływie kajakowym decyduje kolejność zgłoszeń.
- Opłata wpisowa za uczestnictwo w spływie kajakowym wynosi 20 zł. Opłaty należy dokonać najpóźniej 2 dni po potwierdzeniu dostępności miejsc. Potwierdzenie dostępności miejsc odbędzie się drogą mailową.
- Uczestnicy spływu zobowiązani są do posiadania przy zgłoszeniu dokumentu tożsamości (dowód osobisty / legitymacja szkolna).
- Organizator odmówi udziału w wydarzeniu osobie będącej pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
- Osoby poniżej osiemnastego roku życia mogą brać udział w spływie pod opieką osoby dorosłej, w proporcji jeden opiekun i jedno dziecko. Opiekun bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka i płynie z nim w kajaku. Minimalny wiek dziecka to ukończone 4 lata
- W dniu spływu, w miejscu zbiórki na terenie Przysatni Kajakowej w Mylofie, prowadzona będzie rejestracja uczestników wg. przesłanego harmonogramu
- W miejscu rejestracji uczestnik spływu otrzymuje ekwipunek kajakarza, który zawiera: koszulkę, pelerynę przeciwdeszczową, 1,5l wodę mineralną oraz zestaw gadżetów od organizatorów.
- Decyzja o odwołaniu spływu jest uwarunkowana czynnikami atmosferycznymi. Ostateczna decyzja o odwołaniu spływu może zapaść nawet w dniu spływu, o czym koordynator spływu niezwłocznie informuje telefocznicznie uczestników oraz poda nowy termin spływu.
- Uczestnicy spływu zostaną objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w firmie PZU. Ogólne warunku ubezpieczenia przedstawione przez firmę PZU dostępne są na stronie internetowej: www.pzu.pl
- Spływ kajakowy zabezpieczony będzie instruktorami kajakarstwa oraz ratownikami WOPR.
- Uczestnicy spływu kajakowego będą płynąć w kajakach dwuosobowych. Na czas trwania spływu każdy otrzyma: wiosło, worek wodoszczelny jeden na kajak oraz kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową dla dziecka
- Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do obowiązkowego płynięcia w zapiętej kamizelce ratunkowej.
- W trakcie trwania spływu zabrania się picia alkoholu oraz używania środków odurzających.
- Zabrania się płynięcia na wierzchu kajaka, wyprzedzania otwierającego spływ oraz pozostawania za zamykającym spływ.
- Na spływie obowiązuje zakaz kąpieli.
- Cenne przedmioty / aparaty fotograficzne, telefony, dokumenty osobiste itp. / powinny byd zabezpieczone przed zamoczeniem lub utonięciem. Organizator spływu kajakowego nie odpowiada za szkody związane ze zniszczeniem sprzętów elektronicznych.
- Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu spływu.
- Uczestnik spływu ponosi pełne koszty utraconego lub zniszczonego sprzętu pływającego oraz pokrywa wyrządzone przez siebie szkody.
- Uczestnicy mają obowiązek zachowania porządku i czystości w trakcie trwania spływu.
- Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z przepisem art. 35 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (j. t. Dz.U. z 2016 r., poz. 656), prowadzenie w ruchu wodnym statku lub innego obiekt pływającego, niebędącego pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny. W przypadku prowadzenia przez Uczestnika znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego niebędącego pojazdem mechanicznym, Organizator może zażądać opuszczenia obszaru wodnego przez tego Uczestnika.
- Po zakończeniu imprezy każdy Uczestnik ma obowiązek czekać na odbiór sprzętu pływającego przez Organizatora w miejscu zakończenia spływu w celu zdania całego pobranego osprzętu.
- Klient jest zobowiązany do pokrycia kosztów szkód wyrządzonych zarówno przez siebie, jak i przez innych Uczestników Imprezy kajakowej, w szczególności kosztów szkody powstałej w przypadkach niewłaściwego bądź niedbałego używania powierzonego przez Organizatora sprzętu pływającego i innego wyposażenia.