Logowanie

lub

Rejestracja

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę
nie wyrażam zgody

Trasa i termin spływu

jednodniowe
weekendowe
wielodniowe
zorganizowane

Dane kontaktowe

Podaj ilość kajaków

Podsumowanie

0 dni

0 km

0 uczestników

100% satysfakcji

wyślij zgłoszenie

Motława 2023 - Zaproszenie

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk serdecznie zapraszają do udziału w VII Wielkim Spływie Kajakowym Rzeką Motławą, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. organizowanym w oparciu o przedsięwzięcie strategiczne pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Poprzednie spływy odbyły się na rzekach: Wisła, Radunia, Brda, Nogat, Wda i Wierzyca. Kolejną edycję zaplanowano na rzece Motławie. Każdy z minionych spływów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. W wydarzeniu brali udział doświadczeni kajakarze, jak i rodziny z dziećmi.

Tegoroczny spływ zaplanowany jest na odcinku rzeki Motławy. Jego rozpoczęcie będzie miało miejsce przy Klubie Wodnym Żabi Kruk. Następnie trasa poprowadzi uczestników przez: Główne Miasto, wody Martwej Wisły, Most Siennicki, Wrota Żuławskie, Śluzę Kamienną, Wyspę Spichrzów, po minięciu której nastąpi powrót na miejsce startu. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizacja spływu zostanie przełożona na dzień 24 czerwca 2023 r.

Wydarzenie będzie okazją do integracji środowiska wodniackiego, promocji regionu, popularyzacji aktywnej turystyki kajakowej w otoczeniu piękna i różnorodności architektoniczno-przyrodniczej znajdującej się na terenie województwa pomorskiego. Uczestnicy spływu będą mieli okazję skorzystać z infrastruktury przystani kajakowej przy ul. Żabi Kruk, zmodernizowanej w ramach przedsięwzięcia strategicznego pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Na zakończenie spływu dla jego uczestników organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: ciepły poczęstunek, gry i zabawy plenerowe dla dzieci oraz występy artystyczne.
Dodatkowo, w ramach pakietu startowego, każdy z kajakarzy otrzyma koszulkę, bidon na wodę, przewodnik oraz gadżety przygotowane przez współorganizatorów spływu.
Udział w spływie jest odpłatny (wpisowe wynosi 30 zł od osoby).

Podczas spływu o bezpieczeństwo kajakarzy dbać będą ratownicy wodni Gdańskiego Ratownictwa Wodnego.

Zapraszamy do rejestracji !!


ekajaki.pl youtube
ekajaki.pl Instagram