Logowanie

lub

Rejestracja

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę
nie wyrażam zgody

Trasa i termin spływu

jednodniowe
weekendowe
wielodniowe
zorganizowane

Dane kontaktowe

Podaj ilość kajaków

Podsumowanie

0 dni

0 km

0 uczestników

100% satysfakcji

wyślij zgłoszenie

Bytowa

 • Start: Bytów
 • Zakończenie: Osieki Bytowskie
 • Długość rzeki: 29 km
 • Długość szlaku: 23km + 72km
 • Czas spływu: 2dni + 5dni (Słupia)
 • Ilość przenosek stałych: 0
 • Preferowany sprzęt: jedynki, dwójki, kanadyjki
Rzeka Bytowa to szlak o średnim poziomie trudności, dobrze nadający dla kajakarzy szukających wyzwań, a jednocześnie niezwykle dziki i malowniczy. Brak zagospodarowania okolic rzeki oraz fakt, że jest ona rzadko uczęszczana, pozwoli Wam w pełni delektować się nietkniętą fauną i florą kaszubskiej krainy. To bez wątpienia największe atuty Bytowy. Ciekawostką są także obecne na szlaku pozostałości po próbach regulacji koryta – zniszczone przez wodę progi wodne oraz umocnienia brzegów. Przed Wami kilka godzin spędzonych tylko z przyrodą.

POŁOŻENIE:

Bytowa jest lewym dopływem Słupi o długości zaledwie 29 km. Płynie przez Pojezierze Bytowskie, a swój początek bierze w okolicach miejscowości Ugoszcz w pobliżu Bytowa. Ujście Bytowy znajduje się w pobliżu jeziora Głębokiego. Administracyjnie Bytowa płynie na terenie Powiatu Bytowskiego znajdującego się w województwie Pomorskim.

TRUDNOŚĆ SZLAKU I WARUNKI BIWAKOWANIA:

Szlak Bytowy jest uciążliwy, przeszkody są łatwe do ominięcia i wymagają doświadczenia, a przenoski przy zwalonych drzewach na krótszych dystansach. Napotkacie tu liczne bystrza i progi wodne. W dolnym odcinku woda bywa stojąca. Jeżeli zamierzacie kontynuować spływ dalej szlakiem Słupi, czekać Was będzie przewózka kajaków z jeziora Głębokiego do Gałąźni Małej. Podsumowując, Bytową możemy z czystym sumieniem polecić osobom ze średnim doświadczeniem szukającym wyzwań, które będą tu mogły oddać się podziwianiu dzikiej przyrody i spokoju tej urokliwej okolicy.

Baza turystyczna na Bytowy jest słabo rozwinięta, ale wokół zalewu rzeki odnajdziecie bez problemu liczne dzikie miejsca na biwak. Kończąc spływ kajakowy nad jeziorem Głębokim dogodnym miejscem na biwak jest stanica kajakowa znajdująca się na prawym brzegu. Brak infrastruktury na bytowej nie jest minusem, ponieważ rzeka rekompensuje nam go swoją urodą i ciszą. Ponadto, Bytową można spłynąć w zaledwie jeden dzień… .

OPIS SZLAKU:

Długość szlaku w połączeniu ze szlakiem Słupi wynosi 95km - jest to dla kajakarzy 5-6 dni spokojnego spływu w przepięknej scenerii Parku Krajobrazowego Doliny Słupi.

Początek szlaku zaczyna się w Bytowie. Ten odcinek szlaku, aż do zalewu rzeki Bytowy jest bardzo urozmaicony. Czekać Was liczne bystrza oraz progi wodne. Początkowy etap wiedzie poprzez zielone łąki, aby później wkroczyć w przepiękne lasy. Wartki nurt sprawia, że nie sposób się tu nudzić. Kiedy etap rzeczy się skończy, otworzy się przed Wami Zalew Rzeki Bytowy. Powstał on na początku ubiegłego wieku i wchodzi w skład infrastruktury hydrotechnicznej rzeki Słupi. Czekają tu na Was jazy i niesamowity widok samego zalewu. W miejscu tym biegło stare koryto Słupi łącząc się z rzeką Kamienicą. Po kilku godzinach spływu Bytowa wpada do Słupi kończąc swój bieg w jeziorze Głębokim.

Będąc tu, zdecydowanie warto rozszerzyć spływ o szlak Słupi, z możliwością zakończenia przygody na plażach Bałtyku w Ustce. Sami zobaczcie, co oferuje Słupia!

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE:

 • Zalew Rzeki Bytowy
 • Pozostałości po regulacji koryta rzeki
 • Progi wodne
 • Park Krajobrazowy Dolina Słupi
 • Jaz Starej Słupi

SPŁYWY JEDNODNIOWE:

 • Szlakiem rzeki Bytowy
 • Bytów - Osieki Bytowskie 14 km rezerwuj

SPŁYWY WIELODNIOWE:

 • Bytowa - Kaszubska Amazonka !
 • Bytów - Ustka (rz. Słupia) 105 km rezerwuj
ekajaki.pl youtube
ekajaki.pl Instagram