Logowanie

lub

Rejestracja

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę
nie wyrażam zgody

Trasa i termin spływu

jednodniowe
weekendowe
wielodniowe
zorganizowane

Dane kontaktowe

Podaj ilość kajaków

Podsumowanie

0 dni

0 km

0 uczestników

100% satysfakcji

wyślij zgłoszenie

Brda - absolutna klasyka

 • Trudność szlaku: łatwy
 • Rzeka: Brda
 • Start: Nowa Brda
 • Zakończenie: Gostycyn-Nogawica
 • Długość: 140 km
 • Czas spływu: 6 dni
 • Ilość przenosek stałych: 7
 • Preferowany sprzęt: jedynki turystyczne, dwójki, kanadyjki
Brda, zwana także Królową Borowiackich Rzek, to wymarzony szlak dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakarstwem. Rzeka ta oferuje wszystko, co najlepsze: jest stosunkowo łatwa i wygodna do przepłynięcia, świetnie oznakowana, posiada rozwiniętą infrastrukturę w postaci bazy noclegowej i biwaków. Ale najważniejsze jest zupełnie co innego - to, że jest ona niesłychanie urokliwa. Spływ Brdą, to nie tylko doznania związane z samą rzeką – Brda zaniesie Was na piękne, duże jeziora i poprowadzi przez nieprzebrane lasy. Nowicjuszowi Brda pozwoli zakochać się w kajakach bez pamięci i zmusi by powrócił na nią kiedyś - gdy będzie już starym kajakowym wyjadaczem.

Jeżeli planujesz swój pierwszy spływ,  zamierzasz zarazić pasją kajakarstwa swoją rodzinę lub przyjaciół albo po latach pragniesz powrócić do wspomnień młodości, polecamy właśnie ten odcinek. Cały szlak jest doskonale oznakowany, dobrze zagospodarowany i bezpieczny. Posiada również znakomitą infrastrukturę turystyczną. Na Brdzie znajdziesz niesamowitą, dziką przyrodę Borów Tucholskich, spokojne, relaksujące fragmenty rzeki pozwalające na maksimum wyciszenia i kontaktu z naturą, jak i wywołujące zastrzyk adrenaliny bystrza i przeszkody.

Niektóre miejsca, jak rezerwat "Przytoń" oraz niemal cała górna część szlaku zachowały swój dziewiczy charakter. Z kolei środkowy odcinek, od Jeziora Charzykowskiego jest spokojny, doskonale zagospodarowany i posiada liczne, wygodne pola biwakowe i stanice kajakowe. Na szlaku znajdują się Swornegacie - niekoronowana stolica polskiego kajakarstwa. Natomiast po minięciu zapory w Mylofie, w końcowej części spływu spotkacie ponownie więcej niespodzianek, meandry i bystrza. Na pewno nie będzie okazji narzekać na nudę i monotonię.

Spływ Brdą to kajakowe „must go!” – nie możecie zignorować tej rzeki, bo każdy, kto na niej był, myśli o tym, aby powrócić.

Sugerowana tras:

 1. Nowa Brda - Przechlewo OSIR : 26 km
 2. Przechlewo OSIR -Małe Swornegacie : 25 km
 3. Małe Swornegacie -Mylof : 26 km
 4. Mylof - Woziwoda : 25 km
 5. Woziwoda - Świt : 24 km
 6. Świt - Gostycyn Nogawica : 14 km
ekajaki.pl youtube
ekajaki.pl Instagram