Logowanie

lub

Rejestracja

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę
nie wyrażam zgody

Trasa i termin spływu

jednodniowe
weekendowe
wielodniowe
zorganizowane

Dane kontaktowe

Podaj ilość kajaków

Podsumowanie

0 dni

0 km

0 uczestników

100% satysfakcji

wyślij zgłoszenie

Kamienica – rzeka nie dla każdego

  • Trudność szlaku: trudny
  • Rzeka: Kamienica
  • Start: Tuchomie
  • Zakończenie: Ustka
  • Długość: 107,5 km
  • Czas spływu: 7 dni
  • Ilość przenosek stałych: 6
  • Preferowany sprzęt: jedynki turystyczne, jedynki górskie
Nie jest to rzeka dla nieopierzonych żółtodziobów na dwójkach. Dopiero od miejscowości Kamieńc można by spróbować swych sił na kajaku dwuosobowym ale tylko przy dużym stanie wody. Powyżej rzeka nadaje się raczej na kajaki jednoosobowe i dla wprawionych już kajakarzy. Nowicjuszy ten kawałek może zniechęcić i wręcz przestraszyć. Szczególnie odcinek od elektrowni wodnej do hodowli pstrągów w Kamieńcu jest bardzo szybki i urozmaicony drzewami i kamieniami wystającymi z rzeki. Chwila nieuwagi lub nieprzemyślany manewr i lądujemy w pędzącej zimnej wodzie.
Spływ kajakowy można kontynuować rzeką Słupią od miejscowości Gałąźnia Mała do Ustki.

Szlak Kamienicy jest dość uciążliwy, ale przeszkody łatwe do ominięcia, a przenoski sporadyczne i na krótkich dystansach. Rzeka wymaga szczególnego doświadczenia ze względu na szybki nurt i całą masę niespodzianek.
Nie wybierajcie kajaków dwuosobowych – zwłaszcza na górnym odcinku Kamienicy jest to nieporozumienie… Do kajaka jednoosobowego zalecamy fartuch.
Baza turystyczna nie dotarła jeszcze w ten zakamarek naszego pięknego regionu. Możliwość biwaku znajdziecie w Tuchomiu przy Centrum Międzynarodowych Spotkań oraz przy szkole. Potem czeka Was biwakowanie w lesie na dziko (miejsca na 3-4 namioty). W Gałąźni Małej jest piękne pole biwakowe dogodne nawet dla dużego obozowiska. Brak tu jednak jakiejkolwiek infrastruktury sanitarnej, a najbliższy sklep znajduje się ok. 2 km stąd, w Gałąźni Wielkiej.
ekajaki.pl youtube
ekajaki.pl Instagram