Logowanie

lub

Rejestracja

wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na zasadach określonych w regulaminie

wyrażam zgodę
nie wyrażam zgody

Trasa i termin spływu

jednodniowe
weekendowe
wielodniowe
zorganizowane

Dane kontaktowe

Podaj ilość kajaków

Podsumowanie

0 dni

0 km

0 uczestników

100% satysfakcji

wyślij zgłoszenie

Wieprza z Pokrzywną

  • Trudność szlaku: średni
  • Rzeka: Wieprza
  • Start: Trzebielino/Glewnik
  • Zakończenie: Darłówko
  • Długość: 106 km
  • Czas spływu: 6 dni
  • Ilość przenosek stałych: 6
  • Preferowany sprzęt: jedynki, dwójki, kanadyjki

Szukasz spokoju, szukasz przygody, szukasz przyrody? Wieprza to szlak dla Ciebie. Jest mało znana, dzika i słabo zagospodarowana. Brak tu dużych pól biwakowych, tłumów turystów i głośnej muzyki. Są za to rozległe lasy, szczególnie w górnym i środkowym biegu. Na trasie spotkać można kaczki, żurawie, łabędzie, wydry, sarny, jelenie, borsuki i wiele innych dzikich gatunków zwierząt. Wieprza wraz z jej dopływem - Pokrzywną stanowi bardzo atrakcyjny szlak kajakowy. Jest dość łatwa i szeroka, jedynie odcinek górny ma nieco bystrzy i przeszkód w postaci zatopionych w nurcie drzew. Jednak nawet nowicjusze, pod opieką kilku bardziej doświadczonych kajakarzy, z pewnością poradzą sobie na tej rzece.

Dodatkową atrakcją są zabytkowe elektrownie wodne, w tym jedna z najpiękniejszych na Pomorzu elektrownia w Biesowicach. Urozmaiceniem spływu może być rowerowa wycieczka do Warcina - historycznej miejscowości, położonej w środkowym biegu Wieprzy, lub wyprawa na jej dopływ - dziką Studnicę (polecamy na taki spływ kajaki jednoosobowe, a dla osób niedoświadczonych - wynajęcie instruktora).

Dolna Wieprza (od okolic Pomiłowa) płynie spokojnie meandrując przez łąki i kończy swój bieg w Darłówku. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypłynięcia (przy dobrej pogodzie) na morze i desantowanie się na plażę kurortu. Spływ zakończyć można również w porcie.

ekajaki.pl youtube
ekajaki.pl Instagram